Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství ČR 2014

Závěr šermířské sezóny tradičně uzavírají turnaje Mistrovství České republiky, které se letos poprvé konají i v kategorii nejmladších dětí - minižáků. Právo účastnit se Finále M ČR mají jen závodníci, kteří v odpovídající zbrani a kategorii získali dle aktuálního žebříčku nejméně 10 bodů senioři, 8 bodů junioři, 6 bodů kadeti, 4 body žáci a mladší žáci, 3 body mini žáci. (Start v soutěži družstev je bez bodového omezení, družstva jsou tříčlenná a vždy oddílová.) 

Pro nasazení do Finále M ČR se používá aktuální žebříček, podle kterého je určen po započítání výsledku Finále (koef.3, vítěz Finále koef.5) vítěz Českého poháru. Konečné pořadí M ČR 2013 a udělení medailí se určí po započítání výsledku Finále do stavu mistrovství. Do soutěže družstev je nasazení provedeno dle bezprostředně předcházející soutěže jednotlivců tj. dle Finále M ČR. 

 1. 6. 2014 - MČR kategorie minižáci (2003 a mladší)

Finále minižáků se konalo jako společná soutěž chlapců a děvčat, neboť děvčat se v nejmladší kategorii účastnilo pouze 8. Celkem se tedy finále MČR účastnilo 25 šermířů, kteří byli rozděleni do  4 skupin. Za SK Zlín klub šermu se Finále Mistrovství ČR zúčastnil Martin Ondrůšek a Martin Vobořil. Oba se mohli účastnit pouze soutěže jednotlivců, neboť jim chyběl klubový kolega, který by byl třetím šermířem v klubovém družstvu. Oba Martinové šermovali výborně již ve skupinách. Bohužel jejich snaha a naprosto vyrovnaný výsledek je následně proti sobě postavil veliminaci z 16 do 8. V tomto duelu byl úspěšnější Martin Ondrůšek a zanechal tak svého kamaráda na celkově 9. místě. Sám obsadil skvělé 3. místo v turnaji a také celkově 3. místo za celou sezónu 2013/2014. Martin Vobořil pak za sezónu 2013/2014 obsadil výborné 7. místo.

30. 5. 2014 MČR kategorie kadetů (1997 - 1998)

Kadeti jsou v letošní sezóně naše nejvíce obsazená kategorie. Máme 4 šermíře, kteří soutěží na turnajích v ČR a někteří z nich i na soutěžích Evropského poháru. Tři z našich kadetů měli dostatečné množství bodů a získali tak právo účastnit se Finále mistrovství ČR, kterého se z´častnilo 27 soutěžících z celé ČR. Našimi nejúspěšnějšími byli Radek Ondrůšek, Radovan Jelínek a Pavel Mačák. Společně se po skončení soutěže jednotlivců zúčastnili i dramatické soutěže klubových družstev.

Nejúspěšnější v soutěži jednotlivců byl Radek Ondrůšek, který se umístil na 7. místě a celkově obsadil v sezóně 5. místo!!! Radovan Jelínek se neprobojoval nepřízní osudu do semifinále, když podlehl domácímu soupeři těsným rozdílem skóre 14:15 a to zejména vlivem technických chyb, za které obdržel opakovaně červenou kartu a trestný zásah. Ve Finále se tak umístil na 5.místě a celkově za sezónu obsadil 9. místo. Pavel Mačák postoupil do přímé eliminace jako 19. z 20-ti postupujících a v první eliminaci neuspěl, čímž potvrdil 1í. místo na turnaji a celkově se v sezóně umístil na 27. místě z 55 českých kadetů.

V soutěži družstev, která je nejzábavnější a nejemotivnější událostí na každém turnaji se naše družstvo klubu šermu SK Zlín ( Zlínské šelmy) utkalo se soupeři z USK Praha, Sokol Brno a Sokola Bystřice nad Pernštejnem. S družstvem USK sice prohráli a neposunuli se tak do semifinálových soubojů, ale oba zbývající soupeře převýšili nejen kvalitou svého šermu, ale zejména radostí ze sportu, chutí užít si soutěž, soudržností týmu a skvělým vtipem, který soupeře dokonale rozložil.