Jdi na obsah Jdi na menu
 


ECC Budapešť 2013 - den triumfu pro Itálii

 4.3.2013 - Budapešť

Italská národní hymna zazněla hned 2 krát na konci 7. dne soutěže Evropského šampionátu kadetů a mládeže (ECC) v Budapešti. Andrea Santarelli a Camilla Mancini jsou noví mistři Evropy v kordu mužů a fleretu žen kategorie juniorů. Na stupně vítězů vystoupil také Marco Fichera (kord) a Francesca Palumbo s Martinou Sinigalia (obě fleret). 

Itálie si byla naprosto jistá ziskem zlaté medaile v kordu mužů ještě před zahájaním finálového souboje. Ve dvou semifinálových soubojích vyhrál totiž Marco Fichera nad Španělem Pereirou rozdílem skóre 15:9 a Andrea Santarelli, který dokázal zvrátit skóre 9:14 na konečné 15:14 nad německým soupeřem Bodoczim. Ve finále se tak setkali 2 Italové z klubu Fiamme Oro a bojovali až do poslední sekundy, kdy zasadil závěrečný zásah na konečných 14:13 Andrea Santarelli.

Fichera byl současně zodpovědný za vyřazení dalších 2 italských šermířů na cestě k finále. Gabriele Cimini byl vyřazen v 16 rozdílem skére 15:9 a Simone Esposito v 32 rozdílem skóre 15:10.

Další italský úspěch dne přišel díky Camille Mancini. Italka ze sportovního klubu Fiamme Gialle, která v semifinálovém souboji vyřadila další italskou šermířku Martinu Sinigalia (15:2) získala právo na účast ve finále proti ruské  Adelině Zagidullina a porazila ji 15:4, čímž pomstila semifinálovou italskou soupeřku A. Zagidulliny Francescu Pallumbo (15:14). Itálie ve fleretu žen získala 1 zlatou a 2 bronzové medaile. Do 32 se probojovala také Erica Cipressa, v dalším postupu ji však zastavila maďarská šermířka Szalai.